Golden Ninja Site

Slovenská stránka o ninjoch a ninjutsu
金忍者頁

Knihy

O ninjoch a ninjutsu sa už popísalo aj mnoho kníh. V tejto časti stránky vám chcem predstaviť hlavne knihy, z ktorých som čerpal informácie na túto stránku, ale samozrejme aj iné zaujímavé knihy, ktoré bežne dostať u nás na Slovensku, alebo v Čechách.

Bojové umenia

Bojové umenia

Peter Lewis, 1996

Kniha sa zaoberá históriou najznámejších orientálnych bojových umení (kung-fu, karate, taekwondo, ninjutsu...) Podrobne popisuje štýly používajúce zbrane aj štýly bez zbraní. Sleduje ich vývoj od dávnych dôb až po dnešné moderné bojové metódy a športy.

Formát A4, 192 strán

Nindža

NINDŽA

Stephen Turnbull, 2003

Kniha o histórii ninjutsu s príhovorom Dr. Masaaki Hatsumiho.

Formát A5, 158 strán

Tygří svitek nindžů z Koga

Tygří svitek nindžů z Koga

Jay Sensei, 2004

Takzvaný "Tigrí zvitok" obsahoval tajné inštrukcie jedného z najslavnejších a najvražednejších ninja klanov, ktoré boli po stáročia predávané z otca na syna a z učiteľa na žiaka. Autor v tejto knihe popisuje nástroje, zbrane, výcvik a techniky ninjov z Koga.

Formát A5, 81 strán

Tantó - boj s nožem

Tantó - boj s nožem

Luboš Pokorný, 2006

Kniha popisuje techniky boja s nožom v Togakure Ryu Ninjutsu.

Formát A5, 148 strán

Nindžové 1460 - 165

Nindžové 1460 - 1650

Stephen Turnbull, 2007

Táto kniha poskytuje podrobný popis histórie ninjov. Detailne popisuje ich každodenný život, výcvik, nábor, využitie v boji, znalosti jedov, liečiv a mágie.

Formát A5, 64 strán

Budó & Ninpó

Budó & Ninpó

Luboš Pokorný, 2008

Základné principy a techniky Bujutsu a Ninpó, filozofické úvahy, životné skúsenosti a zážitky učiteľa na ceste Budó. Velké množstvo fotografií základných technik a autorových osobných fotografií z Japonska.

Formát A5, 240 strán